Częstochowscy strażnicy miejscy zlikwidowali dzikie wysypisko śmieci

Częstochowscy strażnicy miejscy zlikwidowali dzikie wysypisko śmieci

Wysypisko znajdowało się na polanie Gąszczyk. Strażnicy miejscy szybko namierzyli właściciela śmieci i zobowiązali go do uprzątnięcia terenu. Mężczyzna musi też liczyć się z sankcjami.

23 grudnia Radny Miasta Częstochowy Łukasz Kot poinformował Straż Miejską, że na polanie Gąszczyk ktoś wyrzucił śmieci. Dzikie wysypisko źle wpływało na otoczenie polany. Częstochowscy strażnicy miejscy szybko namierzyli właściciela śmieci. Mężczyzna zobowiązał się do natychmiastowego uprzątnięcia terenu nawet z odpadów, które nie należały do niego. We wtorek, 2 stycznia 2018 roku podczas kontroli strażnicy miejscy potwierdzili, że miejsce został posprzątane. Wobec właściciela śmieci prowadzone są dalsze czynności.

Straż Miejska w Częstochowie apeluje do mieszkańców o zgłaszanie dzikich wysypisk do dyżurnego. Maile z zdjęciami obrazującymi dzikie wysypiska śmieci na terenie Częstochowy można przesyłać na adres smiejska@czestochowa.um.gov.pl lub poprzez formularz kontaktowy zamieszczony na stronie internetowej Straży Miejskiej w Częstochowie w zakładce „Kontakt”.

Źródło: Straż Miejska w Częstochowie

Komentarze

Zostaw komentarz